Aktualności

Czas zimowy, otwarcie

Czas zimowy, otwarcie

2023-02-06 13:05:08

Ze względu na aurę zimową w dniach 6 - 10 lutego mamy otwarte od 8:00 do 16:00 Przepraszamy za utrudnienia

czytaj więcej
Życzenia

Życzenia

2022-12-15 08:57:29

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Naszym Partnerom i Klientom za zaufanie i współpracę. Życzymy Państwu siły i energii do realizacji nowych pomysłów oraz wielu sukcesów i zadowolenia z podjętych wyzwań. Życzy cały zespół BS Trans-Dach

czytaj więcej
Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

2022-12-11 21:40:38

Od poniedziałku 12 grudnia do 9 stycznia 2023 będziemy otwarci w tygodniu od 8:00 do 16:00, sobota bez zmian 8:30: 13:00 Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej
Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

2022-10-20 21:19:52

W poniedziałek 31 października mamy otwarte 8:00 - 15:00 We wtorek 1 listopada mamy ZAMKNIĘTE Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy w środę 2 listopada od 8:00 do 17:00

czytaj więcej

HERITAGE, SETTLER

Nowy

Ręcznie wyrabiana dachówka ceramiczna w Ostrzeszowie dla klientów wymagających z dożywotnią gwarancją producenta.

Więcej szczegółów

ZABIERAMY CIĘ W WYJĄTKOWĄ PODRÓŻ...

Odwiedzisz miejsce, którego prawdziwy fundament stanowią rodzinne wartości. Zaczerpniesz tradycji, która pomimo zmieniającego się świata pozostała wierna duchowi  rzemiosła. Poznasz ludzi, którzy lata doświadczenia poświęcili na pogoń za doskonałością.

Dom... to tam wszystko się zaczęło. Tam dojrzewały i hartowały się rodzinne wartości, które są naszą prawdziwą dumą. Stał się on także symbolem uporu w dążeniu do realizacji marzenia, jakim dla założyciela Heritage był właśnie dom pokryty ceramiczną dachówką własnej produkcji.

 

TU POWSTANIE FABRYKA

Ta obietnica zapoczątkowała historię Fabryki Ceramiki Budowlanej w Myślniewie.
Pierwsze dachówki opuściły jej mury w 1989 roku. Obecnie nasze losy toczą się jednak w Ostrzeszowie – w przeszło 120-letniej Cegielni Budy, którą udało się uratować przed upadkiem i tchnąć w nią nowe życie. W tym miejscu, jak nigdzie indziej, czuć ducha tradycyjnego rzemiosła.

Rzemieślnicze poszanowanie dla własnoręcznej pracy oraz nieustanne dążenie do doskonałości. Tradycyjny proces produkcji, w którym kolejne pary rąk odciskają swoje piętno na finalnym efekcie. Wszystko to wypalone jest w każdej dachówce opuszczającej mury Heritage.

 

BEZCENNE DZIEDZICTWO

 

W całym procesie produkcji dachówki bierze udział 8 specjalistów w swoim fachu. Efekty tej pracy widać jak na dłoni, ale zanim to nastąpi... Wszystko zaczyna się od wytłoczenia z gliny różnych form. Schną one następnie przez 6 dni w specjalnych komorach. Punktem kulminacyjnym jest wypalenie dachówek w XIX-wiecznym piecu węglowym.
Poddane temperaturze ponad 1000 stopni przez 12 dni nabierają swojego ostatecznego kształtu oraz trwałości.
Na koniec każda sztuka jest szczegółowo sprawdzana, dzięki czemu wyroby Heritage objęte są dożywotnią gwarancją.

Jest coś, co czyni wyroby Heritage unikatowymi i nadaje im wyjątkowego charakteru – to codzienna praca ludzi, których wkład widać na każdym etapie produkcji. Począwszy od własnoręcznego uformowania dachówek, poprzez umieszczenie ich w piecu, aż po sprawdzenie jakości gotowych wyrobów.

 

STWORZONA Z HISTORII

Tradycja jest dla nas najważniejsza, ale równie istotne jest zapisywanie każdego dnia nowych kart historii. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie 240 osób, które codzienną pracą wkładają serce w każdą produkowaną dachówkę. Są wśród nich osoby z ponad 20-letnim doświadczeniem. To doświadczenie w połączeniu z pasją tworzenia i dążeniem do perfekcji stanowi gwarancję ciągłego rozwoju.

KOLORY:

AKCESORIA:

Zapraszam do obejrzenia filmu przedstawiającego cegielnie: